Chcę sudnąć

Mam 12 lat i ważę 54kg. Na diety nie mam pieniędzy. Nie podoba mi się moja broda i mój brzuch. Ciocia mówi mi, że muszę schudnąć i ja też to chcę.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Abym mogła określić jakiego stopnia i czy w ogóle masz nadwagę, potrzebuję informacji o Twoim wzroście.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz na stronie:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam