Chciałabym schudnąć do ok. 53/50 kg. Jak to osiągnąć?

Witam! Mam 13 lat, jestem dziewczyną. Ważę 57 kg przy wzroście 170 cm. Chciałabym schudnąć do ok. 53/50 kg, wiem, że mam dobre BMI i w ogól, ale wyglądam okropnie;(( Mam krótkie, grube nogi (nogi są najgorsze;<) Proszę nie odpowiadać, abym nie jadła słodyczy/ćwiczyła, itp. Ponieważ ja chciałabym szybko schudnąć,więc dieta+ćwiczenia... Próbowałam nic nie jeść, nawet wychodziło, ale byłam bardzo blada, kręciło mi się w głowie, itp. Proszę o radę, jaką dietę wybrać, abym wyglądała dobrze. Bo ja nienawidzę swojego wyglądu;(( Proszę o poradę i z góry dziękuję:) Kinga

Witam,
Twoje BMI wynosi 19,72. Odpowiada to prawidłowej masie ciała (na siatce centylowej).
Jeśli po stosowaniu diety obserwowałaś bladość, zawroty głowy to tylko doskonałe podparcie tego, że organizm nie chce odchudzania i się buntuje. Głodząc się tylko sobie zaszkodzisz.
Zapoznaj się z Piramidą IŻŻ:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
W kształtowaniu dolnych partii ciała świetne są: marsze (możesz spacerować z rodzicami), jazda na rowerze, pływanie, lekkie ćwiczenia.
Warto także zapisać się na zajęcia SKS (siatkówkę?).
Jeśli nie akceptujesz swojego ciała, porozmawiaj o tym z rodzicami, oni na pewno wiedzą co czujesz, gdyż przechodzili już ten okres w życiu.
Ze swojej strony mogę Cię jedynie zapewnić, że nie masz powodów do niepokoju.
Pozdrawiam

Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.
W przypadku współistnienia jakichś schorzeń, rodzaj aktywności fizycznej powinnaś skonsultować z lekarzem.
Ćwiczenia powinnaś wykonywać pod nadzorem osoby dorosłej.