Chciałabym schudnąć w miesiąc: co robić?

Witam. Mam 13 lat, ważę 50 - 51 kg, mój wzrost to 160 cm.  Chciałabym schudnąć w 1 miesiąc. Proszę o radę.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19,92 i znajduje się między 50 a 75 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie jest wskazane abyś rozpoczynała dietę odchudzającą.

Jeżeli chcesz poczuć się zdrowiej postaraj się aktywnie spędzać czas. Uprawiaj sport, regularnie ćwicz w domu lub na zajęciach, z koleżankami.

Unikaj produktów kalorycznych - tłustych i smażonych, żywności typu fast-food, przekąsek, chipsów, słodyczy, cukru i słodkich gazowanych napojów.
Zadbaj aby w Twojej diecie znalazły się warzywa i owoce, ryby, chude mięso, jaja i nasiona rośoin strączkowych. Pamiętaj o piciu mleka lub spożywaniu przetworów mlecznych - jogurty, kefiry, maślanki. Codziennie jedz produkty pełnoziarniste produkty zbożowe.

Pozdrawiam