Chciałabym wiedzieć czy nie za dużo ważę

Mam 14 lat 168 wzrostu i ważę 59.5kg. nie jest to może dużo. Ale moj brzuch jest strasznie gruby. ; ( chciałabym to zlikwidować. Mam 2 razy treningi w tygodniu. Bardzo wiele chodzę. Ale myślę że źle też robie ponieważ jem kolo 19:00 kolacje. Późno to jest ale nie mam czasu zjeść wcześniej. :( Proszę o odpowiedz- :)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wskazuje jeszcze na prawidłową proporcję masy ciała do wzrostu, wieku i płci.
Nie powinnaś podejmować prób odchudzania.
Istotny jest rozkład posiłków w ciągu dnia, kolacja zjadana o 19 to nic złego, o ile jadasz co ok. 3 godziny, a ostatni posiłek przypada na 2-3 h przed snem.

Abym mogła ocenić, czy prawidłowo się odżywiasz, niezbędna jest informacja o rodzaju i ilości zjadanych produktów, godzinach posiłków oraz o wypijanych płynach.
Odnośnie brzuszka, to ukształtujesz go poprzez regularne ćwiczenia (propozycje znajdziesz na www.abccwiczenia.pl - przed ich włączeniem porozmawiaj o tym z rodzicami, muszą oni nadzorować poprawność wykonywanych ruchów, wiedzą również, czy nie ma przeciwwskazań do tego rodzaju treningu).

Pozdrawiam
____________________
O wszystkich działaniach informuj rodziców.