Chciałabym zacząc jeść kaszę, ale nie wiem, jaki rodzaj wybrać i z czym przyżądzać?

Waga 65, wiek 21 lat, kobieta, studentka, prawie zerowy poziom aktywności fizycznej. Odchudzam się już od ok.1 miesiąca i schudłam 5 kg. Moja mama ma nadwagę. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe.

Witam!

Z kasz najzdrowszą, zawierającą najwięcej składników odżywczych, jest kasza jaglana - zawiera ona najwięcej witamin z grupy B. Jeśli natomiast ma Pani problem z niedokrwistością, to radziłabym wybrać kaszę gryczaną - ona z kolei zawiera najwięcej żelaza. Sposobów przyżądzania kasz jest napradę wiele i bez problemu znajdzie je Pani w internecie. Jeśli natomiast odchudza się Pani, to radziłabym kaszę po prostu gotować i jeść jako dodatek do mięsa na główny posiłek. Może także Pani robić z kaszy zapiekanki lub budynie - tu jednak proszę pamiętać o ograniczaniu dodatków tłuszczowych, one znacznie zwiększą kaloryczność potrawy, a sama kasza jest już dość kaloryczna - ok. 340 kcal na 100 g suchej masy produktu.