Chciałabym zapytać o prawidłowy czas wykonania testu ciążowego

Dzień dobry, Chciałam podpytać o prawidłowy czas wykonania testu ciążowego. Ale od początku. Mam problemy z regularnością owulacji, czasem jest, czasem nie ma. Przyznam, że ostatnio odpuściłam kontrolę jej. Nie wiem zatem czy miałam cykl bezowulacyjny czy owulacyjny. Ostatni raz stosunek z mężem miałam 10 dni temu. Teoretycznie w czasie poowulacyjnym, aczkolwiek moja owulacja lubi się przesuwać właśnie na nieco późniejszy czas. Okres spóźnia mi się niemiłosiernie jak na mnie. Zawsze mam go jak w zegarku 28 dnia cyklu i nagle bach... nie ma, już ponad tydzień spóźnienia. Test ciążowy płytkowy wyszedł mi wczoraj negatywny. Czy jest sens go jeszcze powtarzać, czy raczej wierzyć mu i czekać spokojnie na okres lub wizytę u ginekologa. Formując inaczej pytanie: ile dni po stosunku, biorąc pod uwagę 2 dni powiedzmy zapasu testy płytkowe są w 100% miarodajne?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym oznaczyć poziom bHCG we krwi. Jest to bardziej wiarygodna metoda potwierdzania, bądź wykluczania ciąży.