Chciałam popełnić samobójstwo

Witam. Mam nieciekawy problem. Od roku chodzę z chłopakiem. Nie jesteśmy razem a bardzo bym chciała. Mówi że mnie kocha ale nie może ze mną być bo jestem od niego 7 lat młodsza. Po pijaku albo jak mu się chce dzwoni żeby wyjść. Wtedy sie przytulamy całujemy a na drugi dzien nic. Miałam z nim wczoraj rozmowę , powiedział  że ze mną nie będzie i że zniszczyłam mu życie. Od ponad pół roku nie daję sobie ze sobą rady. Cały czas płaczę przez niego, nie mam apetytu a nawet się tnę. Wczoraj chciałam popełnić samobójstwo i gdyby nie moi przyjaciele to zrobiłabym to.. co robic?

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie,
przede wszystkim powinnaś zgłosić się do lekarza psychiatry. Objawy o których piszesz są poważne, powinnaś podjąć leczenie psychiatryczne. Jeżeli ten stan trwa juz pół roku możliwe, że trudno Ci ocenić tą sytuację racjonalnie; powinnaś nabrać do tego dystansu.

Poza konsultacją z lekarzem psychiatrą pomóc może Ci rozmowa z psychologiem, wyjazd w towarzystwie przyjaciół, spędzenie trochę czasu z dala od codzienności i chłopaka. Z tego co piszesz nie traktuje on tej relacji poważnie, chociaż wyznania jego mogłyby na to wskazywać. Może potrzebuje troche czasu na przemyślenie czego tak naprawdę chce lub uświadomienie sobie, że różnica wieku nie jest przeszkodą w stworzeniu szczęśliwego związku. Jeśli jednak wie, że bez względu na swoje zachowanie może liczyć na spotkanie z Tobą, intymność, taka sytuacja może ciągnąć się jeszcze długo. Nie warto tego przepłacać zdrowiem.

Zachęcam do poważnej rozmowy z chłopakiem i powstrzymania się na razie od spotkań. Zwłaszcza, że oskarżenie o zniszczenie życia jest dość przykre. Powinnaś w tym czasie skupić się na sobie, na odpoczynku, relaksie, robieniu rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność i koniecznie na konsultacji z lekarzem. Serdecznie pozdrawiam!