Chciałbym schudnąć. Jak to zrobić?

Witam, mam 15 lat, ważę 85 kg, mam 170 cm wzrostu. Chciałbym schudnąć, ale nie wiem jak? Nie wiem, jakie ćwiczenia wykonywać, co jeść. Proszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Ćwiczenia znajdziesz w serwisie: www.abccwiczenia.pl
Musisz "wejść" w zakładę materiały video.
Piramida IŻŻ dla nastolatków dostępna jest na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Warto abyś zastosował się do poniższych wskazówek:
- unikaj kalorycznej żywności typu: słodycze, chipsy, paluszki i inne przekąski,
- unikaj słodzonych napojów kolorowych oraz soków z "kartonów" (lepiej przygotować je samemu, wtedy mamy pewność, że nie zawierają dodatku cukru i są świeże),
- jeśli możesz powstrzymać się od słodzenia herbaty - zrób to,
- zrezygnuj z tłustych dodatków,
- zapomnij o fast-foodach: pizzy (możesz od czasu do czasu pozwolić sobie na kawałek dietetycznej pizzy http://portal.abczdrowie.pl/dietetyczna-pizza), hot-dogach, czy hamburgerach (lepiej zjeść podgrzaną kanapkę pełną świeżych warzyw),
- naucz się pić niegazowaną wodę mineralną (pomoże pohamować uczucie głodu, możesz dodać do wody np. plasterek cytryny - będzie smaczniejsza),
- jako przekąskę chrup warzywa (rzadziej owoce, gdyż są stosunkowo kaloryczne, jeśli jednak "najdzie Cię" niepohamowana chęć na słodycze, lepiej wybrać porcję owoców)
- nie omijaj posiłków, optymalna ilość to 5 w ciągu dnia, spożywanych co ok. 3 godziny. Ostatni może być spożyty na ok. 2 godziny przed snem,
- nie rezygnuj ze śniadań, zapewnią Ci energię na cały dzień,
- poza zajęciami W-F, postaraj się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i poświęcać go na aktywność fizyczną. Jeśli masz taką możliwość, zapisz się na zajęcia ruchowe w szkole - typu SKS,
- w Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na: warzywa, owoce, produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste), chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie), mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone), tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Pamiętaj, że jesteś jeszcze młody i Twój organizm się rozwija, stąd wszelkie diety mogą niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu.
Stosuj je tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem, bądź dietetykiem.

Pozdrawiam ciepło

P.S
Pamiętaj, aby wszystkie decyzje podejmować w oparciu o rozmowę z rodzicami