Chciałbym się pozbyć nadwagi - jak to zrobić?

Witam serdecznie! Mam 21 lat, 181 cm wzrostu i 102 kg wagi. Chciałbym zrzucić z 15-20 kg! Nie wiem, od czego zacząć i jak się za to zabrać. Pomóżcie!
21 LAT ponad rok temu

Witam,

W Pana przypadku, przed włączeniem diety odchudzającej oraz zwiększonej aktywności fizycznej, istotne jest określenie przyczyn otyłości, bo o niej niestety mowa.
Powinien Pan koniecznie udać się na wizytę lekarską i wykonać badania, które pozwolą na uzyskanie odpowiedzi, czy do wystąpienia dodatkowych kilogramów, nie przyczyniły się np. zaburzenia hormonalne.
Na początek polecam zapoznanie się z zaleceniami zawartymi w Piramidzie Zdrowego Żywienia IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
Tak powinno wyglądać Pana codzienne odżywianie.
Warto także zwiększyć aktywność.
Być może ma Pan możliwość udania się do klubu fitness i skorzystania z porady trenera, który dobierze ćwiczenia do Pana kondycji i stanu zdrowia?
Polecam serwis www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam