Chęć odnowienia kontaktu z bliską osobą, która teraz jest alkoholikiem

Mój znajomy z którym kiedyś byłam bardzo blisko, prawie byliśmy razem, jest teraz alkoholikiem. Problem w tym że ja nadal go kocham. Nie mamy kontaktu od lipca 2015. Czy wypada po takim czasie zadzwonić do niego? Co bym miała wtedy powiedzieć? Zapytać tak po prostu "co tam?" Kocham tego człowieka i chce mu pomóc, nie wiem jak zareaguje na mój tel. Proszę mi doradzić co bym miała mu powiedzieć?-Po takim czasie, kiedy nie rozmawialiśmy. Bardzo chcę odnowić z nim kontakt i pomóc mu. z góry dziękuję

Poszukuje Pani tutaj odpowiedzi na pytanie jak nawiązać kontakt z kimś na kim Pani zależy, a z kim nie ma obecnie kontaktów. Pewnie są różne sposoby - telefon, mail etc. Pyta Pani o reakcję tej osoby. Nie wiem jak zareaguje. Jest w Pani chęć pomocy człowiekowi, do którego Pani coś czuje. Żeby mogła pani ofiarować pomoc musi być chęć odebrania tego "podarunku". Czy jest Pani pewna, że osoba ta sobie tego życzy? Zatem może się ucieszyć, ale może tez potraktować Pani dążenia do ratowania jako niechciany prezent.

Dzień dobry,
Chce mu Pani pomóc czy go Pani kocha? Jeśli go Pani kocha, czemu on o tym nie wie? Jakie są jego uczucia?
Jeśli ludzie się kochają dojrzale, komunikacja jest czymś naturalnym.
Bliskość z osobą uzależnioną grozi współuzależnieniem.
Proszę przemyśleć swoją decyzję.
Pozdrawiam.