Chęć zniszczenia przy nerwicy depresyjnej

Witam, mam problem ze sobą ponieważ mam ochotę wszystko wokół siebie zniszczyć, tzn np laptopa,zasilacz od niego. Potem zaś pojawia się lament,ze coś nie działa, od wielu lat cierpię na nerwicę depresyjną,czy może być ona powodem takiego stanu spraw i ,że w taki a nie inny sposób reaguję??

Witam serdecznie,
Na podstawie tak niewielu informacji przekazanych drogą wirtualną, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pańskie pytanie, co jest powodem zachowań które Pan opisuje. Mogę jedynie oprzeć się na przypuszczeniach co do potencjalnych przyczyn Pańskiego zachowania. Opisywane dolegliwości mogą wiązać się z chorobą, o której Pan wspomina.
Osoby cierpiące na zaburzenia określane jako "nerwica depresyjna" w specyficzny sposób odbierają siebie i otoczenie. Mogą czuć się przytłoczone, doświadczać smutku, nerwowości, drażliwości, napięć psychicznych, lęku. Gdy pojawia się obciążenie i poczucie krzywdy, niechęci do siebie i świata, wówczas łatwo o frustrację, agresję i reakcje depresyjne.
Polecam Panu kontakt ze specjalistą, by mógł Pan porozmawiać o swoich problemach i dowiedzieć się jak radzić sobie z sytuacjami które Pan opisał. pozdrawiam