Dziecko chodzi na palcach

Dzień dobry. Chciałabym dowiedzieć się dlaczego dziecko chodzi na palcach. Mój niespełna trzyletni synek często chodzi na palcach. Tak jest odkąd pamiętam. Byłam z nim u psychologa aby wykluczyć autyzm (na wszelki wypadek), rozwija się normalnie, biega ,szaleje ,skacze,rozmawia,nie męczy się,nic niepokojącego się nie dzieje. Pani psycholog powiedziała,że jest dzieckiem które bardzo się ekscytuje i własnie dlatego dziecko chodzi na palcach (mój syn częsciej biega niż chodzi,jest bardzo aktywny). Czekam na wizyte u ortopedy.W internecie naczytalam się straszych rzeczy odnośnie tego dlaczego dziecko chodzi na palcach i nie ukrywam, że zaczęłam się tym mocno denerwować. Czy przed wizytą u ortopedy mogłabym się dowiedzieć jakie mogą być przyczyny tego, że moje dziecko chodzi na palcach? Z czego to może wynikać? Czy są powody do obaw czy to coś normalnego? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Problem jest jeżeli dziecko może chodzić tylko na palcach, tu chodzi również poprawnie, nie ma problemu

Witam,
około drugiego roku życia dziecka jest moment w którym stąpa ono na placach. Jednak etap ten nie trwa długo. Do 3 roku życia dziecko powinno obciążać całą stopę podczas chodzenia. Jest to jednak kwestia indywidualna. Jeżeli dziecko chodzi normalnie i czasami wspina się na palce to nie powinno być powodów do zmartwień. Oczywiście proponuję skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą, widząc dziecko powinni rozwiać Pani wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie