Chodzenie na palcach u dziecka z autyzmem

Dziecko ma autyzm i chodzi na paluszkach ma 5 lat rozumie wszystko jak mu się powie chodzimy na caluch stopkach to idzie pare metrów normalnie ale szybko wraca na paluszki co mam robić

Dzień dobry,

Nie zaszkodzi konsultacja neurologiczna. Czy dziecko było badane przez psychologa dziecięcego? Może warto skorzystać z wczesnego wspomagania rozwoju?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proszę poszukać kontaktu do terapeuty integracji sensorycznej bo dzieci z autyzmem często maja zaburzenia związane z przetwarzaniem bodźców. Terapia w tym kierunku powinna pomoc.
Pozdrawiam AM