Chondromalacja I/II stopnia a aktywność fizyczna

Witam. Mój problem polega na tym, że od 5 msc boli mnie lewe kolano.W usg wyszło, że to chondromolacja I/II stopnia. dostałam skierowanie na rezonans i w musze czekac do czerwca! czy np. będąc aktywną osobą, chodzi o uprawianie sportu, jazde na rowerze, mogę sobie bardziej zaszkodzić? fakt jest taki, że po dłuższej przejażdzce odczuwam ból przez kilka dni. Ale już naprawdę nie wiem co robić. Nie chcę siedzieć w domu bezczynnie i uważac na wszystko, do czerwca. Proszę o poradę

Małgorzata Panek

W przypadku dolegliwości bólowych powinna Pani oszczędzać kolano. Zamiast sportów obciążających stawy, sugerowałabym np pływanie. Może się Pani wspomóc preparatami zawierającymi np chondroitynę typu Arthresan czy 4Flex, lecz nie zniosą one dolegliwości. W przypadku nasilenia dolegliwości sugerowałabym wizytę u ortopedy przed wykonaniem rezonansu.
Pozdrawiam