Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chondromalacja I/II stopnia a aktywność fizyczna

Witam. Mój problem polega na tym, że od 5 msc boli mnie lewe kolano.W usg wyszło, że to chondromolacja I/II stopnia. dostałam skierowanie na rezonans i w musze czekac do czerwca! czy np. będąc aktywną osobą, chodzi o uprawianie sportu, jazde na rowerze, mogę sobie bardziej zaszkodzić? fakt jest taki, że po dłuższej przejażdzce odczuwam ból przez kilka dni. Ale już naprawdę nie wiem co robić. Nie chcę siedzieć w domu bezczynnie i uważac na wszystko, do czerwca. Proszę o poradę
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

W przypadku dolegliwości bólowych powinna Pani oszczędzać kolano. Zamiast sportów obciążających stawy, sugerowałabym np pływanie. Może się Pani wspomóc preparatami zawierającymi np chondroitynę typu Arthresan czy 4Flex, lecz nie zniosą one dolegliwości. W przypadku nasilenia dolegliwości sugerowałabym wizytę u ortopedy przed wykonaniem rezonansu.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy