Chora tarczyca a wzrost wagi ciała

Witam. Mam 21 lat,wzrost 156 i ważę 70kg. Przytyłam 15kg w ciągu pół roku. Choruję na tarczycę. Rok temu dowiedziałam się o tym kiedy nagle schudłam ok 5kg. Od pół roku zaczęłam mieć dobre wyniki i tyje na potęgę. Już nie wiem co robić. Jakie ćwiczenia najlepiej zastosować i jaką dietę oraz czy mogę pić jakieś herbaty odchudzające czy może jakieś tabletki. Bardzo bym chciała zgubić te 15kg i wyglądać tak jak inne dziewczyny w moim wieku, a nie mieć wystający okrągły brzuch z fałdami:(

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam Panią,
Proszę nie sięgać po żadne cuda- wianki, to tylko może jeszcze bardziej skomplikować Pani sytuację zdrowotną. W przypadku takiego schorzenia wiodącego polecam program żywienia metabolic balance, jest medycznym, klinicznie potwierdzonym i tworzonym bardzo indywidualnie pod problem programem, który robi się raz w życiu na podstawie 36 badań z krwi żylnej. W ten sposób zabezpieczy Pani zdrowie, schudnie bez efektu jojo i odzyska życie. Opiekunowie tej metody są w całej Polsce. Mam niesamowite efekty w przypadku pracy z pacjentką "tarczycową" na programie, wyreguluje Pani hormony w sposób niesamowity i trwały.
pozdrawiam i do roboty, to proste!

Witam, Pani zapotrzebowanie energetyczne oscyluje w granicach 2000 kcal, przy małej aktywności fizycznej.Proszę pamiętać, że chora tarczyca ,,nie lubi'' diet o zbyt małej kaloryczności, odpowiednia na początek byłaby dieta około 1700kcal, wykluczająca produkty wolotwórcze źle oddziałujące na tarczycę np.kapustę, kalafior, brukselkę, brukiew, soję, gorczycę, orzeszki ziemne, fasolę, groch i cebulę.Absolutnie nie wolno stosować żadnych tabletek i herbatek odchudzających bo mogą one spowodować zaburzenie perystaltyki jelit.Jeżeli nie radzi sobie Pani sama proszę udać się do poradni dietetycznej a jeśli takiej nie ma w Pani miejscowości można zawsze skorzystać z usługi on-line.

Witam. Nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca jest przyczyną gwałtownego tycia. Wystający brzuch również jest w tego typu chorobie charakterystyczny. Ważne jest unormowanie wyników i ustalenie właściwej dawki leku. Jeśli chodzi o kwestie żywienia, to powinnaś jeść regularnie 5 małych posiłków dziennie co 3 godziny, bez podjadania, a kolację nie później niż o 20:00. Przy chorobach tarczycy poleca się ograniczać mleko i przetwory mleczne na rzecz chudego mięsa, ryb, warzyw, owców, pełnoziarnistych produktów zbożowych, nasion roślin strączkowych. Oczywiście wszelkiego typu słodycze, słodkie napoje, chipsy itp. są niewskazane. Jeżeli chodzi o szczegółowe podejście do Twojego sposobu odżywiania, to musiałabym więcej o Tobie wiedzieć. Ale te powyższe ogólne zasady, wszystkim dobrze znane, powinny przynieść pierwsze efekty :) Pozdrawiam i życzę powodzenia!