Choroba bostońska w przedszkolu

W przedszkolu dziecka wystąpiło kilka przypadków choroby bostońskiej (od około tygodnia są pierwsze zarażenia). Kilka dni był w domu z powodu kataru, ale teraz nie wiem czy posłać go do przedszkola, bo boję się, że się zarazi. Ile czasu może trwać taka "epidemia" i czy zostawić go jeszcze w domu?

Dosyć wysoka gorączka, wysypka na dłoniach i stopach, a także zmiany zapalne w jamie ustnej.
Leczenie objawowa
Pozdrawiam