Chory kręgosłup i lęk przed chodzeniem u 76-latki

Witam. Moja mama ma 76 lat,ma chory kregosłup,kolano,co spowodowało chodzenie o kulach,obecnie lezy gdyz miala rwe kulszowai jest po seri zastrzyków,ale nie wtym wszystkim jest problem,problemem jest jej lęk przed chodzeniem,a dokładnie przed ew. upadkiem,nie wiem jak powinnam postepowac?czy uzalac sie i pozwolic jej nie wstawac?czy odwrotnie?zagrozic,ze jezeli sie nie zmobilizuje do chodzenia to nie bede jej pomagac przy codziennych czynosciach itd?

Witam. Ani jedna ani druga metoda nie jest dobra. Wiem że to trudne i czasochłonne ale trzeba z mama rozmawiać i starać się wykonywać stopniowe ruchy, nic nagle, na siłę. Na pewno konieczny będzie balkonik i duża doza wyrozumiałości. Trzeba będzie poświęcić troche czasu ale to zaprocentuje po paru miesiącach i w następnych latach