Chrapanie u osoby z nadwagą

Córka bardzo głośno chrapie jest to dla niej bardzo dokuczliwe i inni domownicy przez to nie mogą spać. Laryngolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości . Czy można to leczyć . Ma ona nadwagę, lat 43. pozdrawiam

Oczywiście że istnieje wiele możliwości pomocy córce - trzeba się raczej nastawić się na ingerencję chirurgiczną. Przy nadwadze należy jednak przede wszystkim schudnąć oraz udać się do ośrodka który ma doświadczenie w leczeniu chrapania i bezdechów śródsennych.

Trzeba wpierw dobrze zdiagnozować przyczynę, a potem leczyć. Zalecam konsultację z lekarzem rodzinnym, który pokieruje dalej