Chroniczne zmęczenie i bezsenność

Witam, mam 39lat i przynajmniej od 5 lat borykam się z bardzo uciążliwym dla mnie problemem. Cierpię na chroniczne zmęczenie, a od jakiś 3 lat na bezzsenność. Wcześniej miałam również epizody utraty przytomności , ale jedyne zlecone wtedy badania to TSH które było zawsze w normie i badanie fal mózgowych ,które również nic nie wykazało.. Mój stan się pogarsza. Przeszłam nawet psychoterapię grupową ,ale nie potwierdziły się podejrzenia o depresji. Chroniczne zmęczenie uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Do tego dochodzą bardzo uciążliwe objawy cyklu miesiączkowego. Już przynajmniej na 10 dni przed miesiączką żle sie czuję: jestem ospała, nerwowa, bolą mnie plecy i mięśnie i stawy. Jak już dostanę okres to jest on bardzo uciążliwy i obfity. Właściwie są to krwotoki. Przez dwa dni prawie nie wstaję z łóżka, chyba , że do łazienki i po tabletki przeciwbólowe. Kiedy zgłaszałam to mojej pani ginekolog ( a jestem w ciągłej kontroli, urodziłam 3 dzieci przez cesarskie cięcie) dostaję cyclonamine lub minipigułkę jako antidotum na moje dolegliwości. Po miesiączce jest chwila spokoju i bardzo szybko zaczyna się chyba bolesne jajeczkowanie , bóle w dole brzucha promieniujące do odbytu. Dodam też,że moje życie intymne prawie zanikło ze względu na bardzo bolesne stosunki. Miałam tez jakiś czas temu zdiagnozowany zespół jelita nadwrażliwego(niby wyleczony), ale te boleści w okolicy brzucha czasem z lewej strony czasem z prawej lub podbrzusza nie minęły. Warto może powiedzieć , że w wieku 16 lat przeszłam rozległą operację kręgosłupa (leczenie skoliozy poprzez wszczepienie haringtona)oraz po kilku latach operację jego wyjęcia. Miałam również operacjyjne zamknięcie przetoki nosowej po usunięciu zęba (6), a po kilku latach od tego zabiegu zapalenie mięśnia sercowego. Na pewno mam niedociśnienie ( u mnie norma to 83/53 przy tetnie 79-83). Proszę pomózcie mi . Sama nie wiem gdzie mam szukać pomocy. Wszyskie wizyty u lekarza koncza sie stwierdzeniem ze to na pewno anemia i dostaję skierowanie na morfologię, która z reguły nie jest az tak zła. Kiedyś byłam energiczną osoba łączącą pracę z obowiązkami domowymi, a w tej chwili jestem wrakiem człowieka. Ciągłe zmęczenie uniemożliwia mi wykonywanie zwykłych obowiązków. Nie stać mnie też na wykonywanie sobie na własna rekę mnóstwa badań odpłatnie. Proszę o pomoc! Co mam robić? Magda

Witam Pani Magdo,

wiele Pani przeszła w obszarze swojego zdrowia. Ma też Pani sporo obowiązków domowych, wychowywać trójkę dzieci to nie lada wyzwanie. To też zabiera siły, więc naturalne wydaje się w takiej sytuacji zmęczenie. Natomiast z tego, co rozumiem ten stan przedłuża się i pogarsza, nie może Pani funkcjonować w sposób dla siebie zadowalający, a Pani nastrój jest ciągle obnizony. Objawia się to zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Jeśli nie jest Pani zadowolona z postępowania ginekologa czy lekarza rodzinnego polecam spotkanie się z innymi specjalistami w tej dziedzinie.

Proszę spróbować przejść się jeszcze indywidualnie do psychoterapeuty. Moja intuicja podpowiada mi, że Pani stan może miec podłoże psychologiczne.
Pojawia mi się wiele pytań,do Pani. Jak wygląda Pani system wsparcia, czy może Pani na kogos liczyć, jak wygląda Pani relacja z mężem, czy ma Pani czas dla siebie, na swoje potrzeby?.Zastanawiam się również jak długą psychoterapię grupową Pani przeszła i co z niej wynikło?Co Pani niej ważnego wzięła dla siebie?

Pozdrawiam serdecznie

Witaj serdecznie. Niestety ale Twoja sytuacja jest tak bardzo złożona, że wątpię aby porada na portalu okazała się bardzo skuteczna. Diagnozy które zostały postawione wykluczają podłoże somatyczne, dlatego uważam iż najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedni dobór psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI TERAPEUTYCZNE, COACHINGOWE I SZKOLENIOWE
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://blog.psychopedagog.eu
MOJE REFERENCJE
http://dkk.psychopedagog.eu