Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam!

Dla pewności muszę spytać, czy dobrze rozumiem Pani pytanie. Chodzi o chrupki kukurydziane, a nie płatki śniadaniowe kukurydziane, tak?

Wiadomo, że nic się nie stanie, jeśli od czasu do czasu przekąsi się produkt taki jak chrupki kukurydziane, ale w diecie odchudzającej bym je odradzała. Wiadomo, że dużym problemem w czasie trwania diety jest uczucie głodu i chętnie sięga się po produkty do "pochrupania", takie, po które łatwo sięgnąć i wydaja się niegroźne. Chrupki są co prawda dosyć lekkie, ale zawierają jednak sporo kalorii (352 kcal w 100 g) przy braku jakichkolwiek innych wartości odżywczych (a dieta odchudzająca cechuje się trudnością w zaspokojeniu zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne przy niskiej kaloryczności). W ich składzie znajduje się 80% węglowodanów i mało błonnika (możliwe wahania poziomu cukru we krwi i głód w krótkim czasie po ich spożyciu).

Jeśli ma pani ochotę pochrupać, proponowałbym warzywa z dipami jogurtowymi, w mniejszej ilości owoce i sporadycznie orzechy. Czasem warto również zjeść coś konkretniejszego, jak np. jogurt czy miseczkę owoców, niż wielokrotnie sięgać po "małą" słodycz i w efekcie zjeść jeszcze więcej.  

Pozdrawiam! 

Dietetyk, autorka wielu publikacji dotyczączych żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty