Chrypka i kaszel u 4-latki

WitamMojemuDziecku4lata dokucza chrypka i kaszel.zaczeło sie w lato,przeziębiła się,dostała syropy i wsystko byłoby dobrze gdyby nie kaszel który dalej jej dokuczał.byliśmy u pediatry ale pani nic nam niepomogła dostała nastepne syropy,robiliśmy nawet testy sezonowe i całoroczne i nic niewykryto.po pewnym czasie przestał jej dokuczac ale niestety to znowu powruciło ale tym razem częsciej chrypka a rzadziej kaszel.dziecko cały czas pokrząkuje nie wiem jak jej pomóc i gdzie się udać.proszę o odp.

Nie wiem czy przy opisanej przez Pania symptomatologii i wynikach badan dziecka nie należy rozważyć czy nie są to tiki wokalne-używa Pani terminu pochrząkuje.
Zdarzają się one często u dzieci.
Natomiast głos dziecka nie powinien być zmieniony w sensie chrypki.
Proszę zapytać prowadzącego lekarza pediatrę czy uważa on za celową wizytę u neurologa.

Pozdrawiam ciepło