Chrypka i refluks a konieczność wizyty u lekarza lub przejście na dietę lekkostrawną

Chrypka ,refluks,leki Przyjmuje :diohespam max.polocad i bisocard2,5.Od miesiąca mam chrypkę ,od tygodnia nasiliła się i nasilił się też refluks.Nic mnie nie boli.Nie palę nie piję alkoholu.Podjadam słodycze .Iść do lekarza czy przejść na dietę lekkostrawną?Jak zacznie boleć może być za póżno?

Witam.
Refluks żołądkowo-przełykowy polega na wstecznym przemieszczaniu się zawartości żołądka przez dolny zwieracz do przełyku, często z następowym uszkodzeniem błony śluzowej przełyku. Chrypka może być konsekwencją refluksu, natomiast refluks może mieć różne podłoże, od nadkwaśności, stresu,niewłaściwej diety jak i niewłaściwej pozycji spania, nadwagi, noszenia obcisłej odzieży czy spożywania potraw za gorących czy za zimnych. Słodycze wzmagają nadkwaśność żołądka więc należy zrezygnować z nich i przejść na lekkostrawną dietę ograniczającą wydzielanie soku żołądkowego, spożywać posiłki często ale małe objętościowo, ograniczyć spożywanie przypraw w potrawach, unikać pochylania się i spożywania leków aspirynopochodnych. Jeżeli po zastosowaniu się do diety dolegliwości nie ustąpią należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub gastrologa.

Pozdrawiam
mgr inż. Dorota Pal

Witam,
proponuję przejść na dietę lekkostrawną, zrezygnować z posiłków ciężkostrawnych, a także z wysoką ilością błonnika pokarmowego. Posiłki muszą być małe objętościowo, ale częste min.4-5 w ciągu dnia. Proszę poczytać sobie o diecie lekkostrawnej w dolegliwościach refluksu żołądkowego.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn