Chrypka, odchrząkiwanie, ból za uszami i pod żuchwą oraz silny ból u nasady nosa

Witam, Od jakiegoś czasu odchrząkuję, mam chrypkę, bóle za uszami i po żuchwą. Co jakiś czas pojawia się silny ból u nasady nosa, który nasila się przy pochylaniu. Czuję też, że coś spływa mi z nosa po gardle (stąd chyba odchrząkiwanie). Wydaje mi się również, że mam bardziej lepką ślinę. Intensywność tych objawów jest różna. Co to może być? Zapalenie zatok?

"Ból u nasady nosa, który nasila się przy pochylaniu " to znany slogan przy reklamie leków leczących niby zatoki. Nie leczcie się w mediach!. Zatoki bardzo rzadko bolą. Bóle za uszami nie mają nic wspólnego z zatokami. Nie wiem co Ci doradzić. Nie wiem w jakich warunkach pracujesz, nie wiem czy palisz, nie wiem jakie masz inne choroby, nie wiem czy masz drożny nos, nie wiem czy nie chrapiesz, nie wiem.