Chrypka u 16-miesięcznego dziecka

Witam moja corka(16miesiecy) od okolo tygodnia ma chrypke a od dwoch dni znacznie jej sie pogorszylo nie moze wydobyc z siebie glosu ciezko jej nawet plakac . Oprocz chrypki nie ma nic innego nie kaszle nie kicha i nie ma katarku ani temperatury nie wiem co mam robić jak jej pomoc mieszksmy w uk i tutejsi lekarze mowia ze to przejdzie i nie dali mi zadnych lekow. Prosze o pomoc czy porade jak jej ulzyc, z góry bardzo dziekuje. Kasia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zbyt długi płacz może spowodować obrzęk strun głosowych oraz chrypkę. Większość dzieci wyrasta z nadmiernego płaczu – wówczas głos wraca do normy. Czasami jednak w wyniku długotrwałego płaczu lub zbyt intensywnego korzystania z głosu na strunach głosowych mogą pojawić się guzki. Uniemożliwiają one prawidłowe domknięcie strun głosowych, w wyniku czego dziecko zaczyna chrypieć. Wskazana konsultacja z laryngologiem.