Chwile braku energii i problemy ze snem u 54-latka

Mam problem.Otóż w okresie szkoły średniej ,,leczyłem,,się na obsesje,kompulsje.Byłem kilka razy u psychiatry,wziąłem leki /na bazie serotoniny/ i tyle.W tej chwili mam 54 lata i jestem na zasiłku dla bezrobotnych.Od dwóch-trzech lat zauważyłem u siebie objawy,które szczególnie zaniepokoiły małżonkę.Mam codziennie w ciągu dnia,chwile w których nic mi się nie chce.Nawet z psem nie wychodzę.Idę spać ok.23.00 i nie zasypiam,męczę się do rana.Nad ranem trochę nerwowo zasnę.Jestem zmęczony cały czas.

Witam Pana serdecznie. Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować zaburzenia depresyjne lub epizod depresyjny. Ważne jest, żeby tego nie zaniedbać, bo może (choć nie musi) się nasilić. Proponowałabym Panu konsultację u doświadczonego psychologa -psychoterapeuty najlepiej pracującego w podejściu psychodynamicznym. Prawdopodobnie zaproponowana zostanie Panu psychoterapia. Może Pan również zgłosić się do lekarza psychiatry, ale wówczas zaproponowana zostanie farmakoterapia (leki). Ten sam efekt, choć w dłuższym czasie często można osiągnąć dzięki psychoterapii. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz

Witam, rozwiązanie problemu jest w Panu samym. Wtedy kiedy się nie chce, wtedy koniecznie trzeba wstać i wyjść z psem. Jak najszybciej pomyśleć o podjęciu pracy, jest Pan mężczyzna w sile wieku. Pańskie problemy są do usunięcia, ale Pan musi się postarać o to Sam. Leżenie lub siedzenie w fotelu nie przysparza zdrowia. Ruch na świeżym powietrzu i jakiekolwiek działanie dadzą Panu zdrowie. Można też zgłosić się do psychoterapeuty. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska

http://psychoterapie-szczecin.pl/