Chwilowa przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Yaz

Brałam tabletki antykoncepcyjne (yaz) przez około 5 miesięcy teraz zrobiłam sobie chwilową przerwę. Czy mogę zacząć je brać pomimo tego, że nie mam okresu na który muszę czekać ponad 3 tygodnie? Czy wtedy działają normalnie tak jakbym je przyjęła w cyklu ? Czy w takim przypadku chronią przed ciążą i jest to bezpieczne? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji można tak postąpić, jednak konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie przez okres co najmniej 14 dni.