Chwilowa utrata wzroku w jednym oku - czy to poważne?

Witam serdecznie, ponad 2 lata temu odkryto, że mam torbiel pajęczynówki, którą znaleziono przypadkiem. Niedawno zdarzyło mi się, że zanikł mi wzrok w lewym oku (torbiel też jest z prawej strony z tyłu głowy), zdarza się to co tydzień lub dwa, a nawet może co trzy, zależy. Straciłem wzrok w tym oku dosłownie na może 30 sekund do minuty, miałem biało przed okiem (lewym). Od niedawna tak zaczęło mi się robić, tak jak wspomniałem wcześniej co jakiś czas. Czy to jest coś poważnego? Boję się bardzo.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Torbiel pajęczynówki to sprawa typowo neurologiczna i co prawda w pewnych warunkach mogłaby wpływać na narząd wzroku, to jest jednak mało prawdopodobne, by objawiała się w opisany sposób. Takie incydenty chwilowego zaniewidzenia są najczęściej powiązane z zaburzeniami krążenia w naczyniach doprowadzających krew do oka. Przyczyną może być skurcz naczyń lub materiał zatorowy, który je zatyka. Druga sytuacja często współistnieje z zaburzeniami rytmu serca, jak np. napadowe migotanie przedsionków lub żylaki żył kończyn dolnych czy miażdżyca naczyń dogłowowych.

Ogólnie rzecz ujmując, jest to objaw, którego nie należy lekceważyć. Proszę zgłosić się do okulisty na rutynowe badanie, ale też koniecznie do swojego lekarza internisty lub kardiologa.

Pozdrawiam