Chwilowe krwawienie a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, dostałam od swojego ginekologa tabletki antykoncepcyjne. Kazał rozpocząć ich zażywanie w pierwszym dniu okresu. Wczoraj ok 23:00 wydawało mi się, że dostałam miesiączki (zaczęłam krwawić) więc zjadłam pierwszą tabletkę. Dziś się okazało, że wystąpiło u mnie tylko chwilowe krwawienie (była to krew, nie brązowa wydzielina). Co teraz? Kontynuować tabletki czy odstawić i czekać na normalny okres zaczynając zupełnie nową paczkę lekarstw? Zupełnie nie wiem co robić...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę dalej przyjmować tabletki, nie ma powodów do obaw.