Ciągi alkoholowe męża

Witam. Mój mąż ma 22lata. Mamy półtoraroczne dziecko. Ostatnio pił w kwietniu był to ponad tydz. Teraz jest październik i znowu zaczął pić nie ma go w domu już 4 dni nie wiem co mam robić nie wiem czy to jest alkoholizm, czy on pije bo po prostu chce. Nie wiem gdzie jest, nie odbiera telefonu, nie odzywa się. Nie mam pojęcia jak mu pomóc. Pomóżcie.

Aleksander Ropielewski

Takie objawy to ewidentny objaw uzależnienia od alkoholu. Proszę skontaktować się z najbliższym oddziałem państwowej agencji rozwiązywania problemów alkoholowych, która pomoże Pani dziecku i mężowi. Ważne aby poza pomocą mężowi (o ile będzie chciał dać sobie pomóc) pomyśleć o sobie i dziecku, ponieważ alkoholizm jest chorobą społeczną, tzn. mimo, że najbliższe osoby nie są uzależnione od alkoholu przez próbę ratowania uzależnionego same bardzo cierpią.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Dzień dobry,

Poza namawianiem męża na podjęcie leczenia w Poradni Leczenia Uzależnień, może też Pani SAMA udać się do w/w poradni - gdzie również oferowana jest pomoc bliskim osobie uzależnionej.