Ciągła ochota na jedzenie

Ciągła chęć jedzenia. Najchętniej nonsensu stop jadlabym pomimo chwilkę wczesniej spożyciu posiłku. Jak mozna to powstrzymać ?

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Ma Pani prawdopodobnie problem natury medycznej więc polecam najpierw dobrą diagnostykę gospodarki cukrowej i insulinowej oraz wykluczenie infekcji pasożytniczej, potem pracę ze specjalistą uprawiającym medyczną dietetykę. Nikt nie rozwiąże Pani problemu przez internet ani nie da Pani recepty za darmo, proszę potraktować poważnie moją sugestię bo być może będzie to decyzja, która zadecyduje o jakości Pani życia w przyszłości, pozdrawiam serdecznie!

Witam serdecznie,

Powodów dużego apetytu może być wiele. Po pierwsze proszę zrobić podstawowe badania krwi w tym badanie na cukier. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku przyczyn należy doszukiwać się w diecie. Być może w Pani diecie przeważają produkty o wysokim Indeksie Glikemicznym. Są to produkty, które powodują szybki wzrost poziomu cukru we krwi po ich spożyciu. Skoki cukru przyczyniają się zaś do zwiększenia apetytu. Najprawdopodobniej Pani dieta nie jest odpowiednio zbilansowana i występują pewne niedobory. Organizm domaga się uzupełnienia niedoborów i ma Pani wciąż apetyt. Należałoby by prześledzić szczegółowo Pani dietę aby odnaleźć problem. Jeżeli Pani by chciała można przesłać mi na maila przykładowy opis Pani dnia - co i w jakich ilościach Pani jada, jak często Ja przeanalizuję i wskaże ewentualne błędy.

kontakt
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk