Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciągłe awantury z matką i wulgarne wyrażanie o chłopaku

Moja matka wulgarnie wyraża się o moim chłopaku wydaje mi się czasem że ona tak naprawdę nie chce żebym kogoś miała. Jest mi z nim dobrze i to normalne że dwoje ludzi potrzebują bliskości (nie chodzi mi o seks). Przeszkadza jej dosłownie wszystko a najbardziej to że się rzekomo zmieniłam-tylko ja jestem tą samą osobą tylko chce żyć po swojemu bo oboje mamy po 30 lat. Ciągłe awantury mnie męczą-przejrzała mój telefon pod moją nieobecność. Szantażuje mnie, że jak coś jej się stanie to przeze mnie
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Musi być Pani bardzo trudno w relacji z matką, która jest wulgarna, kontroluje i przekracza Pani granice. Ma Pani 30 lat i proponowałabym odpowiedzieć sobie na pytanie "Jak to się dzieje, że pozwala jej Pani na to". Nie pisze Pani jakiego rodzaju pomoc by Panią satysfakcjonowała, ale jeśli nadal ten stan miałaby miejsce to proponuję wizytę u psychologa, lub psychoterapeuty, aby przyjrzeć się co takiego dzieje się w relacji z matką i jak stawiać jej zdrowe granice.

Psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.
0

Dzień dobry,

Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii, być może terapia grupowa byłaby dla Pani odpowiednia. W Warszawie istnieje wiele ośrodków oferujących różne formy terapii/pomocy psych. i to zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie (np.: rasztow.pl).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy