Ciągle czuję straszny niepokój. Jak z tego wyjść?

Mam problemy żołądkowe, które zaczęły się jakieś ponad półtora roku temu. Byłam wtedy pod sporym stresem. Problemy żołądkowe przychodziły i odchodziły. Ale ostatnio zaczęłam czuć straszny niepokój. Tak od około tygodnia. Ogarnia mnie straszny strach przed chorobą. Myślę non stop, że jest ze mną coś poważnego nie tak i ze niedługo umrę. Chwilami jest lepiej, ale chwilami jest strasznie. Mam brak apetytu, pomimo, że czuję głód. Wydaje mi się, że w ciągu tygodnia straciłam na wadze ok. 1 kg. Zmieniłam dietę na lżejsze potrawy ze względu na żołądek i nie wiem czy ta utrata wagi jest tym czy czymś innym spowodowana. Ostatni raz tak miałam przed lotem samolotem i też tydzień wyrwany z życia. Nic mi się nie chce chociaż senna nie jestem. Najchętniej to bym leżała i myślała o tym co mi dolega. Jak z tego wyjść?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Warto, aby skonsultowała Pani swoje objawy z lekarzem specjalistą. Jeżeli dolegliwości żołądkowe trwają aż tak długo, to warto, aby zostały u Pani przeprowadzone badania, które pozwolą zdiagnozować, co Pani dolega. Jeżeli podczas badań okaże się, że nic nie wykryto to wówczas należałoby się zastanowić nad wizytą u psychoterapeuty.
Być może dolegliwości żołądkowe mogą być spowodowane zaburzeniami psychosomatycznymi, wówczas o pomoc proszę zwrócić się do lekarza psychiatry, bądź do psychoterapeuty.
Pozdrawiam