Ciągłe duszności u 28-letniej kobiety

od dawna mam duszności, trwają praktycznie całymi dniami, juz nie pamietam jak wyglada dzien przezyty w spokoju uporczywe poczucie braku tchu,ziewam, kontroluje oddech, sciska mnie w gardle, boje sie kolejnego dnia, pojscia spać z obawy , że sie nie obudze, nic mnie nie boli a oddech płytki. Gdy wstaje juz czekam kiedy dusznośc sie pojawi, najbardziej nekaja mnie gdy jestem w domu- co to moze byc?

Witam Panią!
Przede wszystkim należy stwierdzić czy doświadczane przez Panią objawy są wynikiem problemów somatycznych czy też mają podłoże psychologiczne. Taką diagnozę może postawić Pani lekarz pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby wyda skierowanie do innego specjalisty. Jeśli jednak okaże się, że somatycznie jest wszystko w porządku to przyczyna może leżeć w psychice. Opisane przez Panią objawy mogą mieć źródło w silnym lęku, który Pani przeżywa. Wówczas pomocy może udzielić Pani lekarz psychiatra zalecając odpowiednie preparaty przeciwlękowe. Warto takie leczenie połączyć z psychoterapią, co daje najlepsze rezultaty i chroni przed nawrotem zaburzenia lękowego w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie!