Ciągłe kłopoty zdrowotne i duże zmiany w płucach
Witam. Chciałabym bardzo prosić o poradę ponieważ nie wiem co mam dalej robić. Od kilku miesięcy cały czas choruję i twa to do dziś więc skierowano mnie na badania rentgen klatki,tomograf oraz bronchoskopię.. w CT wyszły duże zmiany w płucach a w bronchoskopii Streptococcus viridans. Czy ta bakteria sieje w moim organizmie takie zmiany? czy to przez nią mogę mieć tak duże zmiany w płucach? i co ja mam dalej robić czy ją się leczy jakimś odpowiednim antybiotykiem? Pozdrawiam serdecznie

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Możliwe jest iż wspomniana bakteria powoduje występowanie w Pani płucach zmian zapalnych lub ropni. Antybiotykoterapia celowana z pewnością powinna pomóc pozbyć się bakterii.