Ciągłe kłopoty zdrowotne i duże zmiany w płucach

Witam. Chciałabym bardzo prosić o poradę ponieważ nie wiem co mam dalej robić. Od kilku miesięcy cały czas choruję i twa to do dziś więc skierowano mnie na badania rentgen klatki,tomograf oraz bronchoskopię.. w CT wyszły duże zmiany w płucach a w bronchoskopii Streptococcus viridans. Czy ta bakteria sieje w moim organizmie takie zmiany? czy to przez nią mogę mieć tak duże zmiany w płucach? i co ja mam dalej robić czy ją się leczy jakimś odpowiednim antybiotykiem? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe jest iż wspomniana bakteria powoduje występowanie w Pani płucach zmian zapalnych lub ropni. Antybiotykoterapia celowana z pewnością powinna pomóc pozbyć się bakterii.