Ciągłe kłótnie rodziców - czy powinni wziąć rozwód?

Mam 13 lat, brata, rodziców. Ale moi rodzice bardzo się kłócą i nie wiem, czy będą razem. Był taki okres, kiedy się ciągle kłócili, potem nie rozmawiali ze sobą, potem tata zdjął obrączkę i rodzice nie spali ze sobą, a teraz w ogóle nie rozmawiają. Przez ich kłótnie mam różne lęki i muszę chodzić do psychologa. Co jest lepsze: rozwód czy kłótnie?

13 LAT ponad rok temu

Witam!

Przykro mi, że doświadczasz takiego zachowania ze strony rodziców. Chciałabym, abyś pamiętała, że dorośli ludzie czasami się kłócą, ale nie zawsze musi oznaczać to rozwód. Możesz spróbować porozmawiać z mamą na temat swoich lęków, poprosić ją o wyjaśnienie, co tak naprawdę się dzieje i czy powinnaś się czegoś obawiać. Jeżeli chodzisz do psychologa, to staraj się korzystać z takich spotkań jak najwięcej, opowiadaj o swoich odczuciach związanych z tą sytuacją. Czasami rozwód jest lepszy o tyle, że nie doświadcza się ciągłych kłótni, a więc pozbywa się też lęku związanego z tym, co dalej. Pozdrawiam