Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciągłe kłótnie w związku i odejście partnera

Witam, Mój związek wisi na włosku, być może już jest za późno na cokolwiek - mój partner postanowił odejść. Powodem są nasze kłótnie, które trwają od roku, systematycznie kłócimy się co 2-3-4 góra 6 dni. Te kłótnie to nie są zwyczajne sprzeczki - nierzadko się obrażamy, krzyczymy na siebie, parę razy doszło do popychanek. Czy jest jakakolwiek szansa byśmy przestali to robić, wyszli z tego schematu? Co musielibyśmy zrobić? Poza kłótniami bardzo ale to bardzo się kochamy. Pozdrawiam, Monika
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Pani Moniko,

Prawie zawsze jest szansa na zmianę, a nad związkiem można pracować. Jeśli naprawdę się kochacie i chcecie być razem, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty par. Gdyby nie udało się namówić do tego partnera, psychoterapia indywidualna również mogłaby pomóc zrozumieć na czym polega problem i jak sobie z nim poradzić.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

0

Witam, nie wiem co oznacza ,,po za kłótniami bardzo się kochamy" a kontekście ,,mój partner postanowił odejść", myślę, iż powinna udać się Pani do psychologa porozmawiać o powodach tych kłótni , nawet jeśli związek nie przetrwa. Jeśli partner zmieni decyzję o odejściu, postanowi zostać z Panią, mogą Państwo skorzystać z terapii dla par by poprawić sytuację, wasze relacje. Przeciwwskazaniem do tego rodzaju terapii jest jednak decyzja jednego z partnerów o odejściu, rozstanie, przemoc.Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy