Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciągłe osłabienie, częste chorowanie, problem z gojeniem ran i krwawienie dziąseł u 25-latki

Witam, Mianowicie, jestem ciągle osłabiona, bardzo szybko się męczę, czuje się zmęczona. Mój apetyt jest różny, raz jem normalnie a raz w ogóle nie mam ochoty. Często choruje. Średnio co 2-3 zazwyczaj na zatoki, grypę, zapalenie krtani, przewlekły kaszel. Mam duży problem z gojeniem ran, goją się bardzo długo i zostawiają po sobie ślady. Nawet po ugryzieniach komarów. Dziąsła mam popuchnięte i często krwawią i moja twarz jest dużo bledsza od reszty ciała. Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Dzień dobry, problem krwawienia dziąseł wydaje się być w Pani przypadku jedynie objawem ogólnego problemu wynikającego z braku odporności, którego przyczyny nie jestem w stanie podać. Powinna się Pani udać do lekarza internisty i rozpocząć diagnostykę od gruntownych badań laboratoryjnych. Doraźnie objawowe leczenie zap. dziąseł sprowadza się do zwiększonej dbałości o higienę stosowania płukanek p. zapalnych. Po wizycie u internisty ew. wizyta u lek. periodontologa ( specj. chorób błony śluzowej i przyzębia). Pozdrawiam.

0

Zdrowe dziąsła nie krwawią. Taki stan jest spowodowany stanem zapalnym który powstał poprzez nagromadzenie się kamienia nad i pod dziąsłowego. Konieczna jest wizyta u stomatologa i profesjonalna higienizacja. Kolejny etapem jest leczenie przyzębia metodą vector. Po tych zabiegach dziąsła przestaną krwawić.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy