Ciągle płaczę, jestem rozdrażniona i opryskliwa - co objawia się w ten sposób?

Mam 17 lat, jestem kobieta. Od 2-3 tygodni siedzę w domu, nie wychodzę praktycznie nigdzie, co w moim przypadku jest rzeczą bardzo dziwną. Od pewnego czasu jestem strasznie płaczliwa i mam niską samoocenę, co mnie niepokoi. Nikomu o tym nie mówię, boję się, że zostanę niezrozumiana. Zwracam się do was, gdyż naprawdę potrzebuję pomocy. Prawie każdego wieczoru siedzę sama w łóżku i płacze, non stop płacze, jestem rozdrażniona dosłownie wszystkim, wszyscy działają mi na nerwy, jestem opryskliwa dla rodziców, ironiczna i egoistyczna dla chłopaka, nawet niewielka prośba, np. o przyniesienie długopisu, wywołuje u mnie płacz i duże rozdrażnienie. Jedyne sytuacje, w których moje samopoczucie się poprawia, chodź i o nie zawsze skutkuje, to gdy jestem z chłopakiem. Dodam tez, że bardzo często mam stany lękowe, że nic mi nie wyjdzie, że wszystko zawale, że wszyscy dookoła są na mnie obrażeni. Ciągle wyobrażam sobie, ze chłopak mnie okłamuje, nie jest tak, jak mówi, na pewno mnie zdradzi. Dlaczego tak się dzieje? Zaznaczę również, że od 5 dni biorę tabletki antykoncepcyjne, ale myślę, że nie mają one wpływu na to, gdyż wystąpiło to u mnie, tak, jak już wspomniałam, ok. 2-3 tygodni wcześniej. Proszę o szybką odpowiedź.

Witam!

Rozdrażnienie i chwiejność emocjonalna mogą być konsekwencją zażywanych tabletek antykoncepcyjnych. Być może będziesz musiała zmienić przyjmowane leki jeżeli taka labilność nastroju będzie się utrzymywała. Pamiętaj, że stosując środki antykoncepcyjne ingerujesz w naturalną gospodarkę hormonalną i organizam musi zaadoptować się do nowej sytuacji.

Piszesz jednak, że taki stan utrzymywał się już wcześniej. Proponowałabym, abyś zastanowiła się czy ostatnio nie pojawiły się w Twoim życiu czynniki stresogenne, które mogły doprowadzić do takiego samopoczucia. Być może świadomość rozpoczęcia antykoncepcji wywoływała w Tobie lęk, a może inne sytuacje dotyczące okresu dorastania, warto abyś przemyślała sobie, co się dzieje w Twoim życiu w ostatnim czasie. Oczywiście jeśli takie stany będą się utrzymywały to powinnaś rozważyć wizytę u psychologa. Myślę, że problemy wieku dorastania, na które możesz być narażona, mogą wywoływać taki efekt.

Pozdrawiam