Ciągle się kłócimy. Czy jest sens kontynuować ten związek?

Mam 17 lat. Chodzę już z chłopakiem 11 miesięcy, ale od kilku tygodni ciągle się kłócimy. Przez chwilę jest dobrze, ale zaraz znowu mnie denerwuje. Jak nie widzę się z nim jeden dzień to wkurzam się na wszystko, wszystko mnie denerwuje - chciałabym żeby cały czas mi pisał co robi i gdzie jest. Nie lubię jak godzinami późnymi stoi pod blokiem albo się szlaja gdzieś, bo lubi zaczepki.

Od tych kilku dni wydaje mi się, przez te kłótnie, że to nie ma sensu. Nawet on już tak mi pisze, że mi nie zależy chyba, że to tylko z przyzwyczajenia, że wydaje mu się, że kocham go pół na pół, że jeżeli mi zależy, to że będę wiedzieć co mam zrobić, ale ja się sama już gubię i nie umiem sobie poradzić. Proszę o pomoc. Paulina

17 LAT ponad rok temu

Witam!

Chciałabym zwrócić Twoją uwagę na wiek w jakim jesteś. Okres dojrzewania charakteryzuje się między innymi dużą chwiejnością emocjonalną, raz przeżywasz wielką radość, za chwilę jest Ci smutno.

Pamiętaj, że konstruktywny związek opiera się na zaufaniu, kompromisie, rozmowie. Odpowiedz sobie na pytanie, czy potrafisz w tak młodym wieku stworzyć taki związek. Czy potrafisz zaufać partnerowi, nie dominować go swoją osobą. W związku należy pozwolić partnerowi na samorealizację, rozwijanie zainteresowań, etc.

Wyobrażam sobie jak Ci trudno, ale być może nie jesteś gotowa jeszcze na prawdziwy związek. Musisz sama odpowiedzieć sobie na powyższe pytania.

Pozdrawiam