Ciągłe uczucie strachu, płacz i lęki

ciągły strach, ciągły pacz, już nie wiem co robić ,ciągle wydaje mi się ,że jutro umrę, biorę tylko zomiren ,bo boję się leków, i od 20 lat męczę się z trichitillomanią, co się ze mną dzieje , niech mi ktoś pomoże

Dzień dobry,

Proszę poszukać w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację.
Pomoc może Pani znaleźć np.: w PZP (w ramach NFZ) lub prywatnie (w internecie - lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego).

Szanowna Pani,

we wspomnianym przez Panią zaburzeniu oraz w lękach działa skutecznie jedynie dłuższa terapia (najlepiej poznawczo-behawioralna), czasami wsparta lekami zaleconymi prez lekarza psychiatrę. Jeżeli nie ma Pani takiego systemu leczenia, polecam zainteresować się nim przez NFZ lub prywatnie. Może Pani obejrzeć, jak przebiega taka terapia, na przykładzie chociażby popularnego dokumentu "W szponach obsesji", gdzie często pojawiają się przedstawione przez Panią problemy.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Anna Szostak, www.ctzo.org