Ciągle uczucie zmęczenia, brak energii, monotonia

Witam! Ostatnimi czasy czuje sie okropnie, nic mi sie nie chce czuje cały czas zmęczenie, dziwi mnie to ponieważ zawsze miałam w sobie dużo energi. Prowadzę monotonny tryb zycia praca dom dziecko i tak w kółko, z tym ze teraz zdaje sobie sprawę z tego ze zaczęłam zaboedbywac dom, nie chce mi sie chodzić do pracy chodzę tam jak za karę.Czuje sie złe psychicznie.Przytlacza mnie moje życie moze poprostu jest to spowodowane rutyna.Dziękuje i pozdrawiam

Witam,
ważne jest to jak taki stan jest dla Pani uciążliwy, jednak z Pani opisu myślę, że warto byłoby się skonsultować ze specjalistą. Taki znaczny spadek energii, złe samopoczucie to poważne symptomy. Istnieje pewne ryzyko depresji, która jest chorobą dość często występującą, zdarzającą się na prawdę wielu osobom, odpowiednio wcześnie rozpoznana i odpowiednio leczona może być zwalczona. Zachęcałabym do dokładniejszego zdiagnozowania, najwłaściwszą osobą jest lekarz psychiatra, zachęcam do takiej konsultacji. Pozdrawiam.

Witam

Pani obecny stan może wynikać zarówno z przyczyn zdrowotnych (np. ze zmian hormonalnych), jak i z psychologicznych. Dlatego warto porozmawiać o tym z lekarzem i z psychologiem. W bezpośrednim kontakcie psycholog lepiej pozna i zrozumie Pani sytuację i będzie w stanie wskazań takie formy pomocy, które pozwolą Pani odzyskać energię.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Binder