Ciągłe wybudzenia i brak ciągłości snu

Witam.Od kilku lat mam ogromne problemy ze snem,bywa,że zasypiam na chwilę i budzę się,bywa,że zasne na 1h i później w ciągu nocy zasypiam i co jakiś czas budzę się,nie przesypiam dłużej niż 2-3h non-stop,rano wstaję zmęczona;od lipca br zażywam melatoninę Puritan's Pride 10mg i jakość snu jest jak powyzej,ciągłe wybudzenia,brak ciągłości snu;od czasu do czasu wspomagam się 1/2 tabletki hydroxiziny 25mg...i tak ciągle się budzę w nocy;mój sen jest bardzo czujny;jestem zestresowana w życiu;

Dzień dobry, pisze Pani, ze jest bardzo zestresowana. Przy leczeniu nie zajmowałabym się objawami ale przyczynami, które wywołują bezsenność. Należy porozmawiać o tym co Panią stresuje w dzień z psychologiem lub przyjacielem. Piękny dzień pracujenapiękny sen- stare przysłowie ale myślę cały czas aktualne. Uważam, że warto też zadbać o higienę snu czyli proste rzeczy o ktorych zapominamy w stresie. Wywietrzona sypialnia, wysiłek fizyczny w ciągu dnia, lekki posiłek wieczorem.
Pozdrawiam ciepło

Skuteczność melatoniny w bezsenności przewlekłej jest dyskusyjna, efektywność tego leku potwierdzono w bezsenności związanej ze zmianą stref czasowych (bezsenność odrzutowca), u osób pracujących zmianowo oraz u niewidomych. Proponuję zgłosić się do lekarza psychiatry mającego doświadczenie w medycynie snu w celu ustalenia przyczyn bezsenności, a następnie - zaplanowania odpowiedniego leczenia. U większości pacjentów udaje się uzyskać sen o dobrej jakości i ilości, co zapewnia lepsze samopoczucie w dzień i ma korzystny wpływ na zdrowie.

Witaj. Bezsenność może mieć wiele źródeł i to od niego zależy jakim sposobem je leczyć. Proponuję zacząć badania od neurologa i poszukać podłoża somatycznego. Jeśli to podłoże psychiczne to warto udać się do terapeuty.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/