Ciągłe zapotrzebowanie na płyny

Witam, mam pytanie dotyczące mojej, dosyć dziwnej przypadłości. Otóż spożywam ogromne ilości płynów wszelakich :) Herbatkę, zioła, kawę, oranżady no i alkohol też. Chyba będzie około 10 litrów każdego dnia. I wcale nie tylko w upały ale praktycznie zawsze. Mam tę przypadłość od dziecka, zawsze lubiłem bardzo dużo pić. Czy takie ciągłe picie może być objawem jakiejś choroby ? Szczerze mówiąc to czuję się zdrowy jak koń. Więc skąd się bierze to moje zapotrzebowanie na H2O ? Kwestia psychiki? Arek

Witam.
Być może psychiki, być może przyzwyczajeń, być może dużą aktywnością fizyczną a być może... np niewykrytą cukrzycą. Przyczyn może być wiele jednak celem wykluczenia tych organicznych należy udać się do lekarza.
Pozdrawiam

Witam Pana,

Przyczyn może być wiele więc najlepiej wykonać podstawowe badania z uwzględnieniem poziomu cukru.
Poza tym w Pana opisie wcale nie widzę aby pił Pan H2O! Pisze Pan o słodkich napojach gazowanych, które wcale nie gaszą naszego pragnienia a jedynie podnoszą poziom cukru w organizmie. Pije Pan tez alkohol który wcale nie nawadnia organizmu a wręcz przeciwnie prowadzi do odwodnienia.
Proszę zamienić te wszystkie płyny na czysta wodę mineralna a mam nadzieję że uczucie ciągłego pragnienia minie.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Zdecydowanie należy to skonsultować z lekarzem. Optymalna ilość płynów w zalezności od pogody i poziomu aktywności fizycznej to 30-150ml na kilogram masy ciała. 10 l to bardzo dużo. Taki nadmiar płynów też nie jest dobry dla organizmu.