Ciągłe zmęczenie i bóle brzucha spowodowane stresem

Witam Mam 32 lata i odczowam ciagle zmeczenie .Bolal mnie brzuch zrobilam gastroskopie okazalo sie wszystko ok.Bolaly mie zeby to dostalam skierowanie na psychoterapie ,bo to z nerwow.Zwobilam badanie krwi z rozmazem wszytko ok. Teraz mam wrazenie ze w mojej cos cisnie ,skura mnie piecze na glowie.Biore magnez.Mialam duzo szresu ostatni rok.Czy mozliwe ze jest to przez nerwy??Co mam jeszcze zbadac?? Dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam

Kolejność działania diagnostycznego jest zazwyczaj następująca: sprawdzamy czy źródło problemu ma charakter somatyczny/fizjologiczny. Gdy badania okazują się być w normie, wtedy poszukujemy źródła psychologicznego/mentalnego. Zatem radzę - zgodnie ze skierowaniem, które Pani już otrzymała - udać się na wizytę do psychologa i w razie potrzeby podjąć z nim psychoterapię.
Opisywane przez Panią problemy jak najbardziej mogą wynikać z dużej ilości stresu, napięcia i lęków. Kiedy osoba nie ma odpowiednich metod radzenia sobie ze stresem, bądź jej metody zaradcze są niewspółmierne do wielkości stresu - wtedy stres zbiera swoje "żniwo". Następstwa stresu mogą mieć charakter somatyczny (jak bóle brzucha, głowy, zawroty głowy, czerwienienie się, choroby wynikłe z obniżonego poziomu funkcjonowania układu immunologicznego itd) oraz psychologiczny (zaniżona samoocena, mały napęd i motywacja, złe samopoczucie, bezradność, zaburzenia na tle nerwowym itd). Zatem zalecam jak najszybciej zgłosić się do specjalisty i wraz z nim przepracować swoje problemy tak, aby odzyskać równowagę i pozbyć się swoich dolegliwości somatycznych. Pozdrawiam.