Ciągły kaszel u małego dziecka

Witam, moja 4-letnia córeczka bez przerwy chrząka i kasła. Testy na alergię nie wykazały by była uczulona. Wymaz z gardła, wykazał że ma dwie bakterie STAPHYLOCOCCUS AREUS METYCYLINO-WRAŻLIWY I KLEBISIELLA PNEUMONIAE. Pani doktor zapisała jej uodporniającą szczepionkę ISMIGEN i antybiotyk DALACIN C i krople które miałyśmy stosować do nosa GENTAMICIN WZF 0,3%, bo z wymazu wyszło że te bakterie są jedynie na gentamycynę wrazliwe. Jednak nic to nie dało bo nadal kaszle i bez przerwy choruje...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety kaszel może wynikać z podrażnienia błony śluzowej górnych dróg oddechowych a ten stan może utrzymywać się znacznie dłużej aniżeli samo zakażenie. Warto zastosować doraźne leczenie przeciwkaszlowe.