Ciałko żółte a ciąża

Czy podczas jednego stosunku, prawdopodobnie w dzień owulacji, można zajść w ciąże? Dodam, iż stosunek odbył się w niedzielę około godz 17, a w poniedziałek około 14 doktor stwierdził ciałko żólte i endometrium 12,4 mm. Był to 15 dc, a owulka, tak stwierdził doktor, była w niedzielę 14 dc. Czy to ciałko żółte powstaje zaraz po owulacji? Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jak najbardziej, można zajść w ciążę przy jednorazowym stosunku w okresie płodnym. Ciałko żółte powstaje natomiast z komórek pęcherzyka jajnikowego krótko po owulacji.

Pozdrawiam serdecznie!