Ciało po drastycznym odchudzaniu

Witam! Jestem 16 letnią dziewczyną o wadze 51 kg. Od pół roku zaczęłam się odchodząc drastycznie, schudłam z 9- 10 kg. Mam niedowagę ok. 4-5 kg. Po tym odchudzaniu wystają mi kości (żebra, obojczyk, łopatki itp.). Chciałabym przytyć, lecz tłuszcz odkłada mi się na udach i brzuchu, czy jest szansa, że gdy zacznę jeść więcej nabiorę masy w górnych partiach ciała? Jeszcze mam jedno pytanie dotyczące piersi, po tym drastycznym odchudzaniu zmalały i stały się wiotkie czy jest szansa, że wrócą do poprzedniej formy, gdy przytyję? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Nie podałaś wzrostu, więc nie wiem, jaka jest Twoja należna masa ciała w stosunku do wieku.
Wyliczone BMI powinnaś odnieść do siatek centylowych.
Generalnie, jeśli masz niedowagę, lepiej, abyś zbliżyła się do prawidłowej masy ciała.
Utrata jędrności skóry jest częstym problemem w przypadku osób, które nadmiernie chudną.
 Pomocne mogą być:
- masaże
- ciepło-zimne natryski
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających
- codzienne ćwiczenia.

Zapotrzebowanie energetyczne dziewcząt w Twoim wieku wynosi 2500 kcal, przy umiarkowanej aktywności fizycznej (zgodnie z najnowszymi normami żywienia pod red. M. Jarosza).

Sylwetkę modeluj za pomocą ćwiczeń.
Możesz skorzystać z tych, dostępnych na www.abccwiczenia.pl

POZDRAWIAM