Ciąża, a bezpłodność męska

Witam,
właśnie odebrałam wyniki nasienia mojego męża. Oto one 60% plemniki w ruchu 10% plemniki bez ruchu i 30% plemniki martwe. Czy taki procent plemników w ruchu jest wystarczający do zapłodnienia, czy mój mąż będzie musiał przyjmować jakieś tabletki?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ruchomość plemników powinna wynosić powyżej 50%, przy czym chodzi tu o ruch postępowy- łącznie szybki i wolny. Rozumiem, że taka specyfikacja widnieje na wyniku- jeśli tak, to podane przez Panią wyniki prawie mieszczą się w normie (jedynie odsetek plemników martwych nie powinien przekraczać niż 25). Jakość nasienia nie powinna być w każdym razie w Państwa przypadku przeszkodą w poczęciu.
Pozdrawiam serdecznie!