Ciąża a duże spóźnienie miesiączki

Problem mojej kobiety dotyczy bólów piersi i podbrzusza. 5 XII dostała mocno spóźnionej miesiączki 11 dni spóźnienia. Okres był nieco słabszy niż zazwyczaj. Od tamtego czasu czuje pobolewanie w piersiach i podbrzuszu, ale inne jak na okres. Ma problemy z chorą tarczycą, kilka miesięcy temu odstawiła leki, bo nie pomagały za bardzo. Nie spieszno jej również do zrobienia testu ciążowego mimo, że ją o to proszę. Czy szanse, że to ciąża są duże? Czy chora tarczyca może dawać mylne objawy ciąży?

Małgorzata Panek

W początkowym okresie ciąży zdarzają się plamienia. Zwłaszcza podczas zagnieżdżania się zarodka około 2 tyg ciąży, co często jest mylone z miesiączka.
Radziłabym, aby wykonała test ciążowy i w razie wyniku pozytywnego udała się do ginekologa.
Pozdrawiam