Ciąża a gronkowiec?

Mam 26 lat i bardzo chciałabym zajść w ciążę. W grudniu ubiegłego roku miałam zabieg-łyżeczkowanie po poronieniu. Okazało się, że mam gronkowca w drogach moczowych.

Chciałabym dowiedzieć się, czy będę mogła zajść w ciążę i czy nie zarażę dziecka? Dodam jeszcze, że mimo różnych antybiotyków, ciągle powraca mi stan zapalny w drogach moczowych? Czy ja się go kiedyś pozbędę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Nie powinna Pani mieć problemów z zajściem w ciążę z powodu zakażenia dróg moczowych. Powinna Pani jednak starać się wyleczyć ten stan jeszcze przed ciążą. Stan błogosławiony niestety dodatkowo sprzyja zakażeniom układu moczowego, które może wtedy doprowadzić (nieleczone) nawet do porodu przedwczesnego. W związku z przewlekającą się u Pani infekcją, z pewnością powinna Pani przyjmować przewlekle preparaty żurawinowe, a być może również antybiotyk (powinna Pani skonsultować to ze swoim lekarzem, który zna historię Pani choroby).
Pozdrawiam serdecznie!